Klasa Premium - profesjonalne wyposażenie warsztatów i SKP

Jak wybrać odpowiedni podnośnik warsztatowy?

Podnośnik warsztatowy to jedno z podstawowych urządzeń, w które powinien być wyposażony każdy profesjonalny warsztat samochodowy. Za jego pomocą mechanik samochodowy w prosty sposób uzyska dostęp do każdej części samochodu, szczególnie w podwoziu. Istnieje kilka rodzajów podnośników o różnym przeznaczeniu, dlatego warto wiedzieć, czym się charakteryzują, aby wybrać odpowiedni do profilu działalności warsztatu.

Profesjonalny sprzęt dobrej jakości to podstawa

Wyposażając warsztat samochodowy warto zadbać o maszyny i urządzenia najwyższej jakości. Jest to szczególnie ważne w przypadku podnośników warsztatowych, na których spoczywa cały ciężar samochodu podczas naprawy. Nieodpowiedni sprzęt może skutkować wypadkiem w czasie pracy, dlatego warto wybierać znane marki i producentów sprzętu, którzy przykładają dużą uwagę do ich jakości, a co z tym jest związane do stabilności sprzętu.

Maksymalne obciążenie

Jedną z ważniejszych cech podnośników jest ich maksymalne obciążenie. Jeżeli warsztat obsługuje tylko auta osobowe to na wyposażeniu może znaleźć się podnośnik warsztatowy, którego maksymalne obciążenie podczas pracy wynosi od 2 do 4 ton. Z kolei warsztaty, które specjalizują się w naprawach aut ciężarowych powinny posiadać podnośniki o dużo większym maksymalnym obciążeniu. W naszej ofercie znajdują się podnośniki odłogowe, kolumnowe oraz nożycowe zarówno o przeznaczeniu dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych.

Wysokość podnośnika

Kolejną istotną kwestią, którą należy mieć na uwadze podczas wyboru podnośnika warsztatowego jest wysokość. W zależności od rodzaju podnośnik może unieść auto na wysokość od 20 centymetrów do kilku metrów. Niektóre podnośniki, szczególnie manualne, będę pomocne raczej przy drobnych pracach, jak wymiana kół, ponieważ ich maksymalna wysokość jest niewielka. W profesjonalnym warsztacie warto posiadać podnośnik, który da możliwość swobodnego dostępu do podwozia samochodu. Ważną cechą podnośników warsztatowych jest także ich szybkość podnoszenia. Dotyczy to przede wszystkim podnośników hydraulicznych oraz elektrycznych.