Klasa Premium - profesjonalne wyposażenie warsztatów i SKP

Zalety bezdotykowego odciągu spalin – typu TOUCHLESS

 

Gazy spalinowe zawierają substancje, które mogą szkodzić zdrowiu pracowników, od łagodniejszych problemów, takich jak przeziębienie, po poważniejsze objawy, takie jak trudności w oddychaniu czy uszkodzenie płuc. Dlatego prawodawstwo wymaga usuwania spalin z obszarów pracy.

Bezdotykowy odciąg spalin to innowacyjne, uniwersalne i ultra wszechstronne rozwiązanie, które może rozwiązać problem ekstrakcji szkodliwych gazów.

Dlaczego do warsztatu warto wybrać odciąg spalin bezdotykowy / touchless?

Aby skutecznie usuwać spaliny z obszarów roboczych, konieczne jest zainstalowanie odpowiednich systemów odciągowych, które spełniają specyficzne potrzeby warsztatu.

W rzeczywistości gazy, składające się z bardzo drobnego pyłu, nie mogą być filtrowane, ale muszą być usunięte bezpośrednio ze źródła i usunięte na zewnątrz.

Tylko w ten sposób można uniknąć niebezpiecznych konsekwencji dla zdrowia ludzi oraz zapewnić zdrowe w miejscu pracy. W świecie, w którym szybkość, wydajność i jakość pracy są priorytetami, konieczne jest posiadanie sprzętu zapewniającego maksymalną wydajność.

Technologia bezdotykowa to najnowocześniejsze, wszechstronne rozwiązanie, które nie tylko zapewnia maksymalne bezpieczeństwo pracownikom, ale także sprawia, że warsztat staje się innowacyjną i nowoczesną przestrzenią.

Co to jest odciąg bezdotykowy / touchless?

System technologii bezdotykowej składa się z samonośnego ramienia wspartego na zaawansowanym systemie sprężyn i sprzęgieł, który umożliwia odprowadzanie spalin bez kontaktu ze spalinami pojazdu.

Ramię jest zawieszone w minimalnej odległości od układu wydechowego, tak aby oddalić gazy bez rozpraszania ich do otaczającego środowiska.

Odciag typu TOUCHLESS  - Zalety bezdotykowego odciągu spalin – typu TOUCHLESS

Zobaczmy, jakie są konkretnie zalety bezdotykowego ramienia odciągowego.

Oszczędność – koszt dysz

Dzięki zawieszonej konstrukcji bezdotykowe ramię odciągowe nie styka się z tłumikiem pojazdu, co czyni go uniwersalnym rozwiązaniem i skutecznie eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych dysz. Przekłada się to na oszczędności na adapterach, które stają się zbędne.

Biorąc pod uwagę ewolucję samochodów, które co roku są wyposażane w zmodyfikowane układy wydechowe, a tym samym w różne specyfikacje, bezdotykowe ramię pozwala na znaczne oszczędności w dłuższej perspektywie.

Odciag typu TOUCHLESS 8 - Zalety bezdotykowego odciągu spalin – typu TOUCHLESS

Oszczędność czasu

Dzięki konstrukcji ramienia wspieranej przez sprężyny i sprzęgła obsługa systemu ekstrakcji jest naprawdę szybka i prosta. Pociągając ramię za linę i przybliżając je do tłumika, technik wykonuje czynność, którą można uznać za operację, która uruchamia system ekstrakcji.

W porównaniu do innych systemów, takich jak te, które są podłączone do tłumika, osiągamy w tym przypadku znaczną oszczędność czasu i imponującą łatwość obsługi.

Kolejną zaletą tego systemu jest fakt, że nie ma potrzeby stosowania specjalnych dysz. Technicy często poświęcają dodatkowy czas na wymianę akcesoriów odciągu spalin, podczas gdy dzięki systemowi touchless zadanie to przebiega znacznie szybciej i sprawniej.

Zmniejszenie ryzyka uszkodzenia

Technologia bezdotykowa, ponieważ nie musi być przymocowana bezpośrednio do układu wydechowego, pozwala również uniknąć ewentualnych uszkodzeń nadwozia spowodowanych uderzeniami – małymi i powodującymi rysy.  Stanowi to wygodę dla osób pracujących w warsztacie, ponieważ skutecznie neutralizowane jest ryzyko związane z wykonywanymi czynnościami, dzięki czemu mechanicy mogą pracować bez obaw.

Odciag typu TOUCHLESS 19 - Zalety bezdotykowego odciągu spalin – typu TOUCHLESS

Optymalizacja przestrzeni

System bezdotykowy eliminuje potrzebę stosowania różnych dysz, które zajmują miejsce w serwisie. Dzięki temu powierzchnie magazynowe są bardziej uporządkowane i dzięki temu możliwe jest wykorzystanie przestrzeni do innych celów.

Ponadto, gdy bezdotykowe ramię nie jest używane i znajduje się nad obszarem roboczym, nie tworzy przeszkód ani nie utrudnia pracy operatorom. Stanowi dyskretne rozwiązanie, dzięki któremu warsztat staje się wydajniejszy.

Aby w pełni móc poznać korzyści zakupu systemu bezdotykowego odciągu spalin, konieczne jest zaufanie  dostawcy, który doradzi, jak zrealizować projekt dostosowany do potrzeb warsztatu, oceniając specyficzne wymagania dotyczące:

  • dostępnej przestrzeni
  • rodzaju wykonywanych prac
  • zapotrzebowania na energię
  • planowanego budżetu

Doradcy ELWICO wspierają Klientów w opracowywaniu indywidualnych projektów, dostosowanych do potrzeb, analizując projekt, a następnie dobierając adekwatne rozwiązania.

Zachęcamy, aby dowiedzieć się więcej o bezdotykowych odciągach spalin lub innych dostępnych rozwiązaniach!

Zapraszamy do kontaktu z doświadczonym przedstawicielem WORKY w Polsce – Firmą ELWICO Serwis:  

mail: warsztat@elwico.com.pl

kom. 501-496-829