Klasa Premium - profesjonalne wyposażenie warsztatów i SKP

Systemy odciągu spalin dla pojazdów ciężkich: specyfika

System odciągu spalin przeznaczony do pojazdów ciężarowych różni się systemu dedykowanego dla  samochodów osobowych i motocykli. Dzieje się tak dlatego, że ciężarówki, pojazdy rolnicze i wojskowe mają bardzo mocne silniki, które uwalniają znaczną ilość spalin.

Przybliżymy ten temat w niniejszym artykule!

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze systemów odciągu spalin dla pojazdów ciężarowych

Warsztat obsługujący pojazdy takie jak ciężarówki, pojazdy wojskowe lub pojazdy rolnicze musi być wyposażony w specjalne systemy i urządzenia do przechwytywania i usuwania dużych ilości spalin wytwarzanych przez tego typu pojazdy.

Podczas serwisowania pojazdów spaliny mogą osiągać bardzo duże objętości i temperaturę, stąd zalecane jest stosowanie węży z podwyższoną odpornością termiczną.

W naszym asortymencie węży wysokotemperaturowych możemy zaoferować wersje odporne na 500°, 700°C, 1000°C.

To nie wszystko: wydechy i tłumiki ciężkich pojazdów mają inne średnice i kształty niż samochody osobowe i często znajdują się w trudniej dostępnych miejscach. Wydechy niektórych pojazdów mogą znajdować się na przykład w pozycji pionowej. W tym celu konieczne jest posiadanie specjalnych, funkcjonalnych i trwałych adapterów, które są łatwe do założenia i mogą być łatwo obsługiwane przez operatora naziemnego.

Dostępne ssawki są wyposażone w zamykaną manualnie przepustnicę, stanowiącą wartość dodaną.

aspirazione gas di scarico auto bocchette i3803 kWwo6s w800 l1 n1 2 Nov 04 2022 11 51 08 6601 AM - Systemy odciągu spalin dla pojazdów ciężkich: specyfika

Dlaczego ważne jest, aby wybrać odpowiednią wytrzymałość systemu odsysania gazu?

Jeśli Twój warsztat obsługuje głównie pojazdy ciężarowe, ważne jest, aby dokładnie rozważyć rodzaj zainstalowanego systemu odciągowego.

Duże ilości toksycznych gazów wytwarzanych przez te pojazdy mogą stanowić zagrożenie dla pracowników, a także dla wydajności warsztatu.

W rzeczywistości niezdrowe środowisko bardzo utrudnia wykonywanie normalnej pracy, a także generuje niepokój i niezadowolenie wśród pracowników. Może to prowadzić do różnych problemów, a tym samym do niższej wydajności warsztatu.

Oprócz obowiązku prawnego, wyposażenie warsztatu w odpowiedni system ekstrakcji gazu leży również w interesie pracodawcy, aby zapewnić wydajne i produktywne środowisko.

Wyciag spalin do samochodow ciezarowych 224x300 - Systemy odciągu spalin dla pojazdów ciężkich: specyfika

Najbardziej odpowiednie systemy do ciężkich pojazdów.

Warsztaty, które zajmują się pojazdami specjalnymi i ciężkimi, mogą wybrać systemy mobilne lub stacjonarne.

Systemy mobilne, które są niezwykle łatwe w przenoszeniu i umożliwiają dotarcie nawet do najbardziej skomplikowanych części ciężarówki lub furgonetki, obejmują:

GROLLY-T, do usuwania spalin podczas normalnych prac naprawczych samochodów ciężarowych. Wyposażony w trójfazowy silnik 1,1 kW 400V i regulowane ramię, aby zbliżyć dyszę do rury wydechowej pojazdu.

Produkt musi być uzupełniony specjalnym wężem wyrzutowym o długości 10 m i średnicy 150 mm.

GROLLY-V, do usuwania spalin podczas normalnych prac naprawczych pojazdu. Jednostka silnikowa o regulowanej wysokości jest wyposażona w trójfazowy silnik o mocy 0, 75 kW 400V i gumową dyszę, aby nie zarysować zderzaka pojazdu.

System ten jest również uzupełniony specjalnym wężem wyrzutowym o długości 10 m i średnicy 150 mm.

Jeśli chodzi o instalacje stacjonarne, to z kolei znajdziemy takie instalacje jak systemy GMR+.

Jako wieloletni dostawca chętnie towarzyszymy Klientom w procesie wyboru systemów odciągów spalin dla samochodów ciężarowych i pojazdów specjalnych. Wraz z inwestorami omawiamy potrzeby warsztatu i rekomendujemy adekwatne rozwiązania.

Zapraszamy do kontaktu! ELWICO SERWIS 

Mail: warsztat@elwico.com.pl kom. 501496829 

Odwiedź naszą stronę: www.elwico.com.pl