Klasa Premium - profesjonalne wyposażenie warsztatów i SKP

Podnośnik podpodłogowy: rozwiązanie dla małego warsztatu

W Polsce powstaje wiele małych firm, w tym również nieduże warsztaty samochodowe. Przedsiębiorcy często zmuszeni się do sprytnego zaaranżowania takiego warsztatu. Małe przestrzenie muszą umożliwiać swobodną i rzetelną pracę przy pojeździe. Dlatego coraz więcej właścicieli warsztatów sięga po nowoczesne rozwiązania, aby ich miejsce pracy było funkcjonalne i bezpieczne. Takim przykładem może być instalacja podnośnika podposadzkowego.

Podnośnik podposadzkowy. Co to jest?

Podnośnik podposadzkowy, zwany też podpodłogowym, jak sama nazwa wskazuje, jest w większości ukryty pod powierzchnią posadzki w warsztacie. Jego konstrukcja oparta jest o kolumny chowane pod podłogą w specjalnych wodoodpornych kasetach. Podnośnik wysuwa się tylko wtedy, gdy rzeczywiście jest potrzebny. W porównaniu do klasycznych podnośników nożycowych i kolumnowych to oczywiście ogromna oszczędność miejsca. Podnośnik podpodłogowy może unieść nawet pojazdy ważące do 6,5 tony. Co ciekawe, dostępne są również podnośniki podposadzkowe dedykowane do obsługi jednośladów, a nawet modele do wózków widłowych.

Dla małego warsztatu

Podnośniki podpodłogowe okazują się niezastąpione w małych warsztatach, gdzie znacząco poprawiają ich funkcjonalność. Przed zakupem podnośnika należy oczywiście przeanalizować rzeczy takie jak wysokość pomieszczenia, trwałość posadzki, oraz możliwości podłączenia podnośnika do zasilania. W razie wątpliwości dobrze jest się poradzić specjalistów w sklepie dostarczającym tego typu podnośniki. Pomogą oni każdemu właścicielowi warsztatu w wyborze odpowiedniego podnośnika, który będzie perfekcyjnym dopełnieniem wyposażenia. Właściciel musi jednak pamiętać, że ciąży na nim obowiązek zgłoszenia podnośnika wraz z kompletną dokumentacją do oddziału UDT, określonego przez miejsce eksploatacji podnośnika. Dopiero pozytywny wynik badania przeprowadzonego przez inspektora przesądza o tym, że podnośnik może być dopuszczony do pracy. Na właścicielu podnośnika ciąży też obowiązek zlecania okresowych badań urządzenia.