Naszym celem jest pomoc w spełnieniu wszelkich wymogów formalnych, dzięki czemu zmniejsza się czas konieczny do analizy i nadzoru działań inwestycyjnych podejmowanych przez Klienta.
ELWCO SERWIS dąży do rozwoju razem z Klientami, a efekty tej współpracy to między innymi:
Naszym celem jest wskazanie obszarów, w których można poprawić efektywność zarządzania i ergonomii w warsztacie.
FAQ
Wyposażając warsztat samochodowy warto zadbać o maszyny i urządzenia najwyższej jakości. Jest to szczególnie ważne w przypadku podnośników warsztatowych, na których spoczywa cały ciężar samochodu podczas naprawy. Nieodpowiedni sprzęt może skutkować wypadkiem w czasie pracy, dlatego warto wybierać znane marki i producentów sprzętu, którzy przykładają dużą uwagę do ich jakości, a co z tym jest związane do stabilności sprzętu. Jedną z ważniejszych cech podnośników jest ich maksymalne obciążenie. Jeżeli warsztat obsługuje tylko auta osobowe to na wyposażeniu może znaleźć się podnośnik warsztatowy, którego maksymalne obciążenie podczas pracy wynosi od 2 do 4 ton. Z kolei warsztaty, które specjalizują się w naprawach aut ciężarowych powinny posiadać podnośniki o dużo większym maksymalnym obciążeniu. W naszej ofercie znajdują się podnośniki odłogowe, kolumnowe oraz nożycowe zarówno o przeznaczeniu dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Kolejną istotną kwestią, którą należy mieć na uwadze podczas wyboru podnośnika warsztatowego jest wysokość. W zależności od rodzaju podnośnik może unieść auto na wysokość od 20 centymetrów do kilku metrów. Niektóre podnośniki, szczególnie manualne, będę pomocne raczej przy drobnych pracach, jak wymiana kół, ponieważ ich maksymalna wysokość jest niewielka. W profesjonalnym warsztacie warto posiadać podnośnik, który da możliwość swobodnego dostępu do podwozia samochodu. Ważną cechą podnośników warsztatowych jest także ich szybkość podnoszenia. Dotyczy to przede wszystkim podnośników hydraulicznych oraz elektrycznych.
Charakterystyczna dla samochodów elektrycznych jest ich to, że są one znacznie cięższe niż klasyczne auta silnikowe. Dodatkowo, posiadają one wbudowane pod kabiną pasażerską baterie litowo-jonowe wraz z układem chłodzenia oraz ogrzewania. E-samochody posiadają także płaską podłogę, co także odróżnia ich od tradycyjnych pojazdów. Pomimo tego, że baterie w samochodach elektrycznych są odpowiednio chronione przez konstrukcję auta, należy brać pod uwagę, że wieloletnie auto będzie wymagało naprawy lub zabiegów konserwacyjnych związanych ze skutkami korozji. Tu, niezwykle pomocny okaże się profesjonalny podnośnik. Jakie cechy powinien mieć idealny podnośnik? Obsługa samochodów elektrycznych i hybrydowych nico różni się od obsługi tych standardowych. Z tego powodu może wymagać użycia specjalnie dostosowanego w tym celu podnośnika. Oto kilka ważnych aspektów, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie podnośnika: Warsztatowy podnośnik przeznaczony do obsługi aut elektrycznych i hybrydowych powinien umożliwiać ramionom podnośnika unoszenie aut za koła. Dodatkowo zapewni to łatwy dostęp do baterii płasko rozmieszczonych w podłodze auta. Odpowiedni podnośnik powinien także pozwalać na unoszenie pojazdów za podwozie. Jest to przydatne szczególnie, gdy przeprowadzane są naprawy układu zawieszenia układu kierowniczego, a także układu hamulcowego. Warto zwrócić uwagę także na prawidłową stabilizację podnośnika, szczególnie w przypadku różnic poziomu większych niż 10-15mm. W ofertach producentów podnośników dla e-samochodów obowiązują standardy ich udźwigów i wynoszą one najczęściej od 3.2 do 3,5 tony. Ciekawy rozwiązaniem są także podnośniki stosujące asymetryczne układy ramion, które dzięki charakterystycznej konstrukcji kolumn pozwalają na komfortowe wsiadanie i wysiadanie z auta.
Monitoring olejowy to niezwykle nowoczesny system, którego zadaniem jest zwiększenie kontroli nad stanem magazynowym oraz zużyciem płynów, olejów i smarów magazynowanych hurtowo. Dzięki jego zastosowaniu będziemy wiedzieć, ile płynów mamy jeszcze do dyspozycji, jakie jest tempo ich zużywania i kiedy należy udać się po zakup nowych płynów, aby warsztat mógł działać sprawnie, bez żadnych przerw i nie generując dodatkowych kosztów. Monitoring olejowy sprawi, że możliwe będzie precyzyjne zarządzanie zapasami. Wprowadzając do warsztatu taki system, zyskamy pełną kontrolę nad olejami. System zarządzania płynami daje nam możliwość śledzenia i kontrolowania zużycia płynów, olejów i smarów magazynowanych hurtowo w czasie rzeczywistym, a każda ich kropla jest monitorowana, co sprawia, że ograniczane są ubytki i eliminowane przypadki zaokrąglania zużycia oraz różnic pomiędzy objętościami znajdującymi się w magazynie, a stanu na fakturze. Warto zakupić specjalne zbiorniki do dystrybucji oleju wyposażone w system monitoringu. Współpracują one z oprogramowaniem, które rejestruje każde zlecenie wymiany oleju. Pracownicy warsztatu, którzy mają odpowiednie uprawnienia, mogą mieć stały dostęp do informacji dotyczących dystrybuowanych płynów i olejów. Wiedzą ile płynu zostało zużyte, ile zostało jeszcze w magazynie, a także mogą dokonać dokładnej analizy każdego wydania płyny w zakładzie. Jakie są zalety używania systemu zarządzania płynami? - Całkowita kontrola ilości zużywanych płynów. - Prosta obsługa monitoringu (jest automatyczny). - Przejrzystość procesów i wydatków. - Wzrost wydajności zakładu. - Wzrost dochodowości zakładu. - Bezprzewodowość systemu, dzięki której zakład nie ponosi dodatkowych kosztów instalacyjnych związanych między innymi z rozprowadzaniem okablowania.
Otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualne oferty z naszego asortymentu.