Klasa Premium - profesjonalne wyposażenie warsztatów i SKP

Zalety monitoringu olejowego w warsztacie

Jednym z popularnych systemów dystrybucji płynów eksploatacyjnych stał się monitoring olejowy. Wszystkie renomowane warsztaty samochodowe są wyposażone w to innowacyjne rozwiązanie. Zastosowanie monitoringu olejowego przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala na kontrolowanie dozowania płynu i monitorowanie jego stanów magazynowych.

Zasady monitoringu

Automatyczny system zarządzania płynami z nową technologią radiową nazywa się monitoringiem olejowym. Stosuje się go w warsztatach, by efektywnie zarządzać dystrybucją oleju czy innych płynów. Wymiana oleju jest jedną z najczęściej wykonywanych usług, dlatego inwestycja w system monitoringu się opłaca. Technologia polega na rejestracji każdego zlecenia poprzez specjalne oprogramowanie. Pracownicy mają dostęp do informacji o ilości dystrybuowanych płynów i poszczególnych zleceniach. Dzięki temu można w łatwy sposób kontrolować i monitorować dozowane płyny z uwzględnieniem takich danych jak data, numer samochodu czy dane właściciela. Program zarządzania obsługą klienta daje dokładny obraz każdego zlecenia. Główne zalety monitoringu to: szybkość realizacji, łatwość modernizacji, niska waga, a do tego estetyka instalacji.

Korzyści

Warsztaty samochodowe stosują monitoring olejowy ze względu na korzyści, jakie im przynosi. Przede wszystkim jest to kontrola zużycia oleju. Dostęp do bieżących informacji odnośnie dystrybucji płynów czy raportów zbiorczych pozwala monitorować rozchody i stany magazynowe. System umożliwia racjonalne zarządzać gospodarką płynów eksploatacyjnych. Kolejną korzyścią jest bezpieczeństwo w warsztacie. Jedynie osoby upoważnione mają dostęp do monitoringu. Ta technologie daje bogate możliwości. System może być zintegrowany z programami magazynowymi i systemem zleceń warsztatowych. Można określać ilości zadawanej cieczy lub ją limitować w wybranych zleceniach. Wymiana oleju następuje w wygodny i szybki sposób, a cała procedura jest udokumentowana. Dodatkowo monitoring oleju spełnia dwie ważne funkcje: dba o środowisko naturalne oraz pilnuje kosztów.