Klasa Premium - profesjonalne wyposażenie warsztatów i SKP

Szynowy odciąg spalin z ramionami bezdotykowymi

Szynowy odciąg spalin z ramionami bezdotykowymi  „TOUCHLESS”

Szynowy odciag spalin z ramionami bezdotykowymi kolaz 850 - Szynowy odciąg spalin z ramionami bezdotykowymi

 

Szynowy odciąg spalin z ramionami bezdotykowymi  „TOUCHLESS”

Odciąg spalin dla samochodów i innych typów pojazdów jest koniecznością we wszystkich warsztatach i w zależności od rodzaju pojazdu mogą pojawić się różne wymagania, którym należy sprostać za pomocą konkretnych rozwiązań.

W serwisach samochodowych często stosowanym rozwiązaniem do odciągu spalin samochodowych są elementy jezdne na szynie, czyli wózki lub bębny wraz z wężami lub ramionami bezdotykowymi „TOUCHLESS”

Modele samochodów mają różne konstrukcje tłumików, każdy o określonych wymiarach, do których należy dobrać odpowiedni system odciągu spalin, zwłaszcza obsługa samochodów z zabudowanymi w zderzaku rurami wydechowymi, przez brak możliwości bezpośredniego podłączenia.

Innowacyjnym rozwiązaniem, który pomaga rozwiązać problem z dopasowywaniem ssawek do rodzaju wydechu, jest zastosowanie bezdotykowych ramion odciągowych „TOUCHLESS”. Jest to wysoce wydajne rozwiązanie, coraz bardziej doceniane przez rynki na całym świecie.

Ramię przegubowe odciągowe posiada konstrukcję samonośną, dzięki czemu pozostaje zawieszone przy tłumiku, bez kontaktu z rurą wydechową pojazdu. Końcowa część wyciągu spalin jest łączona z ręcznym zaworem zamykającym, a elastyczny wąż wytrzymuje temperaturę do 200°C i ma średnicę 160 m, co pozwala na skuteczne odsysanie spalin. Spaliny odciągane są przez system szynowy z wentylatorem, na którym zamocowane jest ramię na przesuwnym wózku.

Elastyczność zastosowania, sprawia, że jest to wysoce wydajny i wszechstronny sprzęt do odsysania spalin, który jest podstawowym wyposażeniem serwisów samochodowych i warsztatów, które na co dzień obsługują różne modele samochodów.

Mobilny odciag spalin wyciag salin touchless 1 - Szynowy odciąg spalin z ramionami bezdotykowymi