Klasa Premium - profesjonalne wyposażenie warsztatów i SKP

Jakie są ceny podnośników samochodowych?

W warsztatach samochodowych coraz rzadziej spotkać można stanowisko z otwartym kanałem, znacznie częściej natomiast zastosowanie znajdują podnośniki samochodowe. Wynika to nie tylko z dość restrykcyjnych przepisów BHP i PIP, ale i względów praktycznych.

Z całą pewnością możemy uznać podnośnik za jeden z najważniejszych elementów wyposażenia warsztatu samochodowego. Rodzaj podnośnika powinien być dobrany adekwatnie do specyfiki prac najczęściej wykonywanych w danym zakładzie naprawczym, serwisowym czy diagnostycznym.

W tym artykule podpowiadamy, jakie aspekty należy uwzględnić, wybierając podnośnik samochodowy do swojego warsztatu.

Podnośnik samochodowy: cena, niezawodność, łatwość obsługi

Obecnie na rynku znajdziemy dość szeroki wybór różnych podnośników samochodowych przeznaczonych do zastosowania w profesjonalnych warsztatach. Najczęściej jednak właściciele warsztatów czy serwisów w pierwszej kolejności zwracają uwagę przede wszystkim na cenę. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu jest to spora inwestycja, szczególnie dla warsztatów, które dopiero zaczynają swoją działalność i kompletują poszczególne elementy wyposażenia. Trzeba jednak pamiętać, że cena zazwyczaj determinuje inne cechy podnośnika, takie jak m.in. jakość wykonania, wytrzymałość konstrukcji, dostępność serwisu i poszczególnych części itd. Inwestując w solidny podnośnik, który będzie odpowiednio dobrany do specyfiki wykonywanych prac oraz poddawany okresowej konserwacji, zapewni nam wieloletnią bezproblemową, ciągłą i bezpieczną pracę. Warto również pamiętać, że inwestycja w podnośnik zwykle bardzo szybko się zwraca, ponieważ jesteśmy w stanie wykonać dla klientów szerszy zakres usług na wyższym poziomie.

Trzeba jednak pamiętać, że chociaż najtańszy podnośnik nie zawsze będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania, to jednak najdroższy również może nas nieco rozczarować. Najważniejsze jest, aby dobrać jak najlepiej dostosowany do potrzeb podnośnik w rozsądnej cenie. Kierowanie się tylko i wyłącznie ceną nie jest dobrym rozwiązaniem. Należy dostosować podnośnik do prowadzonego warsztatu, a więc wykonywanych w nim usług, ilości dostępnej przestrzeni, obsługiwanych pojazdów itd.