Klasa Premium - profesjonalne wyposażenie warsztatów i SKP

Rodzaje podnośników do motocykli

Główną funkcją podnośników do motocykli jest utrzymanie pojazdu w pionie, by można było przy nim bezpiecznie pracować. Zakup odpowiedniego podnośnika to ważna decyzja, dlatego warto wiedzieć, jaki rodzaj wybrać. Przede wszystkim musi on mieć solidną i stabilną konstrukcję oraz utrzymywać ciężar pojazdu w bezpiecznej pozycji.

Zastosowanie

Podnośniki do motocykli różnią się możliwościami. Sprzęt służy m.in. do podnoszenia przedniej lub tylnej części jednośladu, wymiany kół, łańcuchów, opon czy klocków hamulcowych. Urządzenie może mieć wzmocnioną platformę i mechaniczne zabezpieczanie opuszczania na 8 poziomach wysokości lub w wersji pneumatycznej. Może być też sterowane pilotem,  a najlepsze modele maja wiele możliwości dodatkowego doposażenia. W większości modeli system podnoszenia jest nożycowy, a konstrukcja podnośnika jest stalowa i bardzo wytrzymała. Podnośnik motocyklowy zapewnia bezpieczne podnoszenie motocykli, jego naprawę, serwis czy czyszczenie. Urządzenie podnosi jednoślad na optymalną wysokość dla użytkownika i można nim w pełni manewrować.

Różne modele

Uniwersalne podnośniki mają szerokie zastosowanie. Są polecane zarówno dla serwisów motocyklowych, jak i prywatnych użytkowników. Ich konstrukcja często jest też odpowiednia nie tylko dla motocykli, ale również quadów, kosiarek, trójkołowców czy meleksów. Istnieją nawet podnośniki dla szorowarek! Masa dopuszczalna do obsługi pojazdów wynosi maksymalnie do 1000 kg. Podnośniki mają idealnie dopasowane elementy i innowacyjne rozwiązania techniczne, które ulepszają pracę. Przykładem może być dopasowanie środka ciężkości platformy do faktycznego ustawienia kół motocykla na platformie, czy pneumatyczne klamry mocujące koło motocykla do platformy. Używanie nowoczesnego podnośnika do naprawy motocykla gwarantuje nie tylko wygodę pracy, ale również bezpieczeństwo osoby pracującej przy jednośladzie.