Klasa Premium - profesjonalne wyposażenie warsztatów i SKP

Najważniejsze maszyny w wyposażeniu warsztatu samochodowego

Profesjonalny warsztat samochodowy powinien posiadać odpowiednie wyposażenie, które umożliwi naprawę różnych usterek. Skompletowanie wyposażenia warsztatu nie jest prostym zadaniem, ponieważ do wyboru jest wiele urządzeń. Wyposażenie warsztatu w maszyny powinno być uzależnione między innymi od oferowanych usług oraz wielkości. Oczywiście niezbędne będą również drobne narzędzia, jak klucze lub śrubokręty.

Podnośnik hydrauliczny

Jedną z ważnych maszyn ułatwiającą dostęp do samochodu podczas naprawy jest podnośnik hydrauliczny. Wybór rodzaju podnośnika hydraulicznego powinno uzależnić się od rodzaju i wielkości warsztatu, jaki się prowadzi. W przypadku obsługi tylko samochodów osobowych wystarczy, jeżeli warsztat zaopatrzy się w podnośnik kolumnowy lub podłogowy, który znajduje się w naszej ofercie. W przypadku obsługi i napraw aut ciężarowych warsztat powinien posiadać na wyposażeniu podnośnik dostosowany do większych ciężarów. Profesjonalne wyposażenie warsztatu samochodowego nie tylko umożliwia prawidłową naprawę aut, ale również ma wpływ na bezpieczeństwo pracowników.

Kompresory

Kompresor to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym warsztacie, ponieważ przy jego pomocy można zasilić większość mniejszych urządzeń takich jak wiertarka, szlifierka lub pistolet do malowania i piaskowania. Warto jednak mieć na uwadze, że kompresory posiadają różne moce i warto wybierać wydajność w zależności od potrzeb danego warsztatu. Ponadto kompresory i sprężarki mogą być wykorzystywane do procesu lakierowania, odkręcania i przykręcania śrub oraz pompowania kół, co jest szczególnie przydatne, jeśli warsztat samochodowy świadczy także usługi wulkanizacyjne.

Urządzenia diagnostyczne

Innymi elementami, w które warto wyposażyć warsztat samochodowy są urządzenia diagnostyczne. Z ich wykorzystaniem mechanik samochodowy będzie mógł szybko i sprawnie określić źródło awarii, a tym samym skróci się czas diagnostyki i całego procesu naprawy. Jednym z urządzeń jest komputer diagnostyczny, który podłącza się do komputera pokładowego samochodu. W ten sposób po kilku chwilach usterka jest rozpoznana i może być skutecznie usunięta. Warto mieć na uwadze, że komputerowe urządzenia diagnostyczne sprawdzą się tylko w przypadku samochodów, które wyposażone są w systemy elektryczne. Jeżeli warsztat pełni również funkcję stacji kontroli pojazdów, powinno się go wyposażyć w linie diagnostyczne, które również znajdują się w naszej ofercie.