Klasa Premium - profesjonalne wyposażenie warsztatów i SKP

Jak monitorować zużycie oleju w warsztacie?

Olej silnikowy spełnia kluczową rolę w funkcjonowaniu pojazdu, a także wpływa na ogólną trwałość jednostki napędowej. W związku z tym profesjonalne warsztaty samochodowe zajmują się tym, aby w odpowiednim momencie uzupełnić lub całkowicie wymienić wszelkie niezbędne płyny. Czy da się jednak zapanować nad kontrolą zużycia oleju w warsztacie? Obecne możliwości pozwalają na skuteczny i precyzyjny sposób, który jest coraz częściej stosowany profesjonalnych serwisach samochodowych.

W jaki sposób monitorować zużycie oleju?

Stosunkowo nowym rozwiązaniem dla serwisów samochodowych jest specjalny monitoring olejowy w warsztacie. Metoda ta znacznie upraszcza proces dozowania płynów w warsztacie, a do tego umożliwia kontrolowanie zużycia oleju w czasie rzeczywistym. Działanie polega na systemie monitoringu, który gwarantuje efektywne zarządzanie dystrybucją oleju, a także innych płynów. Dokładniej opiera się to na profesjonalnym oprogramowaniu umożliwiającym rejestrację każdego zlecenia i udokumentowaniu informacji odnośnie ilości wymienionego płynu, daty wykonania itp. Cały proces zarządzania płynami zostaje zautomatyzowany. Co więcej, z danej technologii wynika wiele korzyści, dzięki którym warto rozważyć inwestycję dla warsztatu.

Zalety korzystania z monitoringu olejowego

Jak już zostało wcześniej wspomniane: monitoring olejowy sprawia przede wszystkim, że cały proces staje się prostszy i bardziej intuicyjny. Rozwiązanie to pozwala uniknąć opóźnień w pracy i niespodziewanych sytuacji, ponieważ wszelkie informacje o płynach są śledzone i rejestrowane automatycznie. Z tym wiąże się również druga zaleta, czyli wiarygodność i precyzja technologii, bowiem pozwala ona uzyskać dokładne i rzetelne rozliczenie. Do innych cech zaliczana jest także mobilność – całość można zsynchronizować z mobilnymi dystrybutorami i bębnami.

Niewątpliwie rozwiązanie pozwalające na proste zarządzanie zapasami wpływa pozytywnie na produktywność i dochodowość warsztatu. Po pierwsze wynika to z możliwości wcześniejszego zaplanowania dostaw, co ograniczy opóźnienia i dodatkowe koszty. Po drugie ma to oddziaływanie na szybkość obsługi, co przekłada się na większą ilość zleceń. W związku z tym, system monitoringu olejowego należy rozpatrywać w kategoriach inwestycji, która zwraca się w krótkim czasie.