Klasa Premium - profesjonalne wyposażenie warsztatów i SKP

Monitoring olejowy w warsztacie

Monitoring olejowy w warsztacie to nowatorskie rozwiązanie pozwalające na precyzyjne i automatyczne zarządzanie płynami.

Dzięki niemu będziemy mieć kontrolę nad olejami (nowymi oraz zużytymi), płynami do spryskiwaczy i smarem do przekładni. Taki system pozwoli nam na monitorowanie informacji dotyczących tych płynów, wykorzystuje do tego nową radiową technologię. Dzięki niemu działalność warsztatu stanie się ekologiczna i ekonomiczna.

Jak to działa?

System monitoringu olejowego pozwala na bieżąco kontrolować dozowanie płynu oraz regularnie sprawdza jego stany magazynowe. Najczęściej wykonywanymi usługami w warsztatach samochodowych są właśnie wymiany oleju lub płynu chłodniczego, dlatego warto dokładnie wiedzieć w jakim tempie ubywa tych płynów, ile ich jeszcze zostało oraz kiedy trzeba będzie uzupełnić zapasy. System monitoringu gwarantuje efektywne zarządzanie dystrybucją oleju, a także innych płynów. Profesjonalne oprogramowanie umożliwia rejestrację każdego nowego zlecenia dotyczącego wymiany oleju lub innych płynów. Dzięki niemu pracownicy warsztatu mają stały dostęp do takich informacji, jak np. który pracownik (tutaj podane są dokładne dane osobowe oraz numer rejestracyjny obsługiwanego samochodu) wymienił płyny i ile dokładnie ich zużył. Dzięki temu prostsze staje się fakturowanie, bo każda kropla zużytego płynu jest automatycznie przypisywana do danego zlecenia.

Jakie to ma zalety?

Coraz więcej warsztatów decyduje się na korzystanie z systemów monitorowania oleju, ponieważ dają one wymierne korzyści. Przede wszystkim zapewniają kontrolę zużycia oleju, co umożliwia racjonalne gospodarowanie płynami eksploatacyjnymi znajdującymi się w zakładzie. Dzięki niemu wymiana oleju odbywa się niezwykle szybko i sprawnie, a cały proces jest rzetelnie udokumentowany. Szybkość obsługi przekłada się na ilość zleceń, można w tym samym czasie obsłużyć więcej samochodów.
Monitoring olejowy w warsztacie można wykorzystać także do określenia limitów danej cieczy w przypadku poszczególnych zleceń, jeśli zostanie zintegrowany z programami magazynowymi.
Pracownicy nie muszą już sami pamiętać o sprawdzaniu stanu zużycia olejów, bo system w odpowiednim momencie wyśle im przypomnienie o uzupełnieniu zapasów. Dostęp do wszelkich informacji oraz raportów, a także do pobierania oleju mają tylko upoważnione do tego osoby, więc w warsztacie zapewnione jest bezpieczeństwo.

Ten nowoczesny system sprawi, że zyskasz kontrolę nad płynami – od zbiornika do dozownika. Zarządzające zakładem osoby dostają informacje w czasie rzeczywistym i dzięki temu mogą szybko podejmować decyzje, które zwiększą produktywność i dochodowość firmy.