Klasa Premium - profesjonalne wyposażenie warsztatów i SKP

Uchwyty do kół – Dostosuj swój podnośnik do obsługi samochodów elektrycznych i hybrydowych

Obsługa samochodów elektrycznych i hybrydowych to dla współczesnych warsztatów nowe wyzwanie.

Zakup nowego podnośnika dedykowanego tylko do napraw samochodów elektrycznych?

Niekoniecznie!

Serwisy samochodowe, potrzebują uniwersalnych rozwiązań – dostosowania już posiadanych podnośników kolumnowych, a także podnośników podpodłogowych, do nowych wymagań rynku. Samochody elektryczne i hybrydowe różnią się od standardowych samochodów, są cięższe i ich podwozie ma ograniczone punkty podnoszenia. Aby wyjść na przeciw potrzebom, producenci podnośników samochodowych, stworzyli rozwiązania do bezpiecznej obsługi takich właśnie pojazdów.

Obsługa samochodów elektrycznych na podnośnikach kolumnowych i podpodłogowych z ramionami jest możliwa dzięki zastosowaniu uchwytów do podnoszenia samochodu za koła.

Uchwyty do podnoszenia kół samochodów elektrycznych są szczególnie polecane do podnośników dwukolumnowych Maestro 2.32 F, Maestro 2.35 Sport, Maestro 2.35 Premium. Podnośnik Maestro 2.35 Sport jest dostępny ze standardowymi ramionami, a także z wyjątkowo płaskimi ramionami wersji „Sport”, co ułatwia obsługę samochodów z niskim zawieszaniem.

Uchwyty off road do podnosnikow samochodowych elwico serwis Radgreifer II  002 200px - Uchwyty do kół - Dostosuj swój podnośnik do obsługi samochodów elektrycznych i hybrydowych            Uchwyty off road do podnosnikow samochodowych elwico serwis wymiar 300x140 - Uchwyty do kół - Dostosuj swój podnośnik do obsługi samochodów elektrycznych i hybrydowych

 

Uchwyty off road do podnosnikow samochodowych elwico serwis Etron Radgreifer250 300x167 - Uchwyty do kół - Dostosuj swój podnośnik do obsługi samochodów elektrycznych i hybrydowych   Uchwyty off road do podnosnikow samochodowych elwico serwis Maestro Bulli Radgreifer250 300x167 - Uchwyty do kół - Dostosuj swój podnośnik do obsługi samochodów elektrycznych i hybrydowych

                                      

Zastosowanie uchwytów dla podnośnika podpodłogowego Masterlift 2.35 Saa 230/260 .

Masterlift 2.35 Saa 230/260 to hydrauliczny podnośnik podpodłogowy z podwójnymi teleskopowymi i wyjątkowo płaskimi ramionami obrotowymi o wysokości użytkowej 2 metrów. Za pomocą tego podnośnika można podnosić wyjątkowo płaskie samochody sportowe lub pojazdy użytkowe, takie jak Sprinter. Ponadto ten sam podnośnik bez problemu unosi również pojazdy takie jak Audi e-tron, ze swobodnym dostępem do podwozia.

Zalety uchwytów:

  • Swobodny dostęp do podwozia pojazdu, polecany do pojazdów elektrycznych co umożliwia wymianę akumulatora
  • Może być używany niezależnie od marki i modelu pojazdu.
  • Stabilne podtrzymanie kół (dwa warianty do wyboru).
  • Minimalny czas zakładania uchwytów: uchwyty są wkładane na ramiona obrotowe w miejsce nadstawek.
  • Szybkie i łatwe podnoszenie dzięki prostemu ustawieniu uchwytów kół.
  • Zabezpieczenie felgi przed zarysowaniem za pomocą zamocowanych na uchwycie plastikowych ochraniaczy.

Uchwyty dostępne są w dwóch wersjach:

Standard: odległość między uchwytami ramion: 400 mm dla kół o średnicy od 500 do 580 mm i rozmiarze  obręczy 16 – 18 cali

oraz

Off-road: odległość między uchwytami ramion: 500 mm  dla kół o średnicy od 580 do 660 mm i rozmiarze obręczy 19 – 21 cali.